AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

4 arsye pse duhet te mbani paste dhembesh ne kuzhine!

Paste dhembesh jemi mesuar te mbajme ne tualet.

Mesa duket, ja vlen ta mbajme edhe ne kuzhine, sepse sherben per shume gjera, pervec larjes se dhembeve.

1. Mund te largoje njollat e ujit nga druri.

Ferkoje me ngadale tavolinen e drurit me paste dhembesh per te hequr njollat e ujit.

2. Mund ti japi shkelqim kromit.

Ferkimi i pajisjeve te kromit me paste dhembesh do ti beje ato te shkelqejne. Ferkojeni me nje lecke rubinetin e kromit dhe pastaj pastrojeni me lecke te paster.

3. Mund te heqesh aromen e peshkut, qepes, ose hudhres nga duart.

Per te gjitha amvisat qe i pelqen te gatuajne, por nuk i pelqen aroma e pakendshme dhe e forte qe mbetet gjithe diten neper duar, pak paste dhembesh do te rifreskoje duart tuaja, ashtu sic ben me gojen.

4. Mund te heqe aromat e keqija nga tasat e ushqimit.

Tasat plastike qe perdorni per te ruajtur ushqimet tuaja, sado qe ti lani, mbetet serish nje arome e pakendshme e cila perzihet me ushqimet e tjera qe provoni te ruani, Duke perdorur paste dhembesh dhe nje furce do te fshihen dhe largohen aromat e keqija pergjithmone.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu