AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

5 arsye pse duhet te perdoresh dorezat magjike gjate pastrimit!

Dorezat magjike?

Ne vitet ’70 mamate tona perdornin dorezat magjike per punet me te sikletshme ne shtepi. Ndersa sot edhe pse mund te duket e pabesueshme keto dorezat “magjike” jane multifunksionale per cdo amvise dhe duhet te fillosh t’i perdoresh edhe ti!

Ato jane ideale per te lare enet, dyshemene, kuzhinen, tualetin apo edhe per te pastruar kafshet shtepiake. Dorezat vendosen ne krye te listes sepse jane rezistente ndaj te nxehtit (mund te durojne ne mbi 160 grade C) mbi te gjitha sterilizohen lehtesisht duke u ziere ne uje ose ne lavastovilje.

Keto doreza jane te certifikuara nga BPA-free product, pra nje plastike e pademshme per ambientin dhe e riciklueshme, rezistente ndaj ujit dhe antibakteriale.

Pse eshte e nevojshme te perdorim keto doreza gome?

Ato krijojne barriera mbrojtese per duart tuaja.

Lekura juaj duhet te jete e bute dhe delikate, duke mos treguar kujdesin e duhur pergjate viteve ato do te ashpersohen dhe demtohen.

Dorezat rrisin kontrollin tuaj.

Larja e eneve, pastrimi i tualetit por jo vetem, te gjitha punet qe do te duhet te beni ne shtepi do te jene me te lehta nese ju do te perdorni dorezat e gomes. Punet do te mbarojne me shpejt, pa rremuje dhe mbi te gjitha lekura juaj nuk do te demtohet.

Nje pastrim i kendshem. 

Mund te duket absurd sepse “pastrim” dhe i “kendshem” jane shume larg njera-tjetres. Perdorimi i dorezave do t’ju fale nje komoditet ne punet qe do te beni. Nuk do t’ju duhet te prekni me duar papastertite sepse kete do ta bejne me se miri dorezat magjike.

Mbrojne thonjte tuaj. 

Edhe pse pastrimi eshte nje proces qe na shoqeron gjithe jeten. Kjo duhet te jete nje arsye me shume per ti dhene nje kujdes akoma me te madh duarve tona. Me keto doreza do te mbroni kutikulat dhe siperfaqen e thojit, nuk do te keni me thonj te thyer dhe duart tuaja do te duken te bukura dhe natyrale.

Mbrojne nga infeksionet

Gjate kohes qe do te pastroni do te jeni ne kontakt te drejtperdrejte me mikrobet qe mund te shkaktojne probleme serioze. Vetem nje pale doreza te tilla do t’ju falin sigurine e duhur.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu