AlbanianEnglish
AlbanianEnglish
ENÇILADA PULE

ENÇILADA PULE
Për 5 persona
Koha e përgatitjes 15 min Koha e gatimit 45 min Koha totale 1 orë Përbërësit:
• 1 kanaçe (28-ounce) me salcë ençilada LA VICTORIA®
• 1 filxhan salsa e trashë me copëza CHI-CHI’S®
• 3 kanaçe (10-ounc) gjoks pule HORMEL®, të kulluar
• 10 petë të vogla tortilla
• 2 filxhan me djathë cheddar të butë
• 2 qepë të njoma të grira
• 2 lugë gjelle koriandër të grirë
Udhëzimet:
1. Ngroheni furrën deri në 350°F
2. Në një tas, bëni bashkë salcën dhe salcën e ençiladës
3. Në një tas tjetër bëni bashkë pulën dhe 1 filxhan të përzierjes të slacave.
4. Shtroni një filxhan të përzierjes të salcave në një tavë 9 me 13 inch. 2 lugë gjelle të
përzierjes të pulës në mes të çdo tortilla. Hidhjuni 1 lugë gjelle djath të grirë sipër. Mbështillini dhe vendosini me anën e hapur në tigan. Vazhdoni me tortillat e tjera.
5. Mbulojeni me salcën e ngelur, djath dhe qepët e njoma.
6. Piqini për 45 minuta
7. Hidhni koliandër.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu