AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

LAKËR BRUKSELI ME COPËZA PROSHUTE

LAKËR BRUKSELI ME COPËZA PROSHUTE

LAKËR BRUKSELI ME COPËZA PROSHUTE
Për 4 persona
Përbërësit:
• 1 kile lakër Brukseli, me fundet e prera
• 1 lugë gjelle vaj ulliri
• 1⁄2 lugë çaji kripë
• 1⁄4 lugë çaji piper të freskët të bluar
• 2 lugë copëza proshute të vërtetë HORMEL®
Udhëzimet:
Ngroheni furrën në 400 ° F.
Në një tas të madh, hidhni lakrat e Brukselit me vaj, kripë dhe piper.
Vendoseni në një tavë pjekje dhe piqni 35 deri në 40 minuta ose derisa të zbutet. Spërkateni me copa proshutë.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu