AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

MAKARONA DJEGËSE ME DJATHË NË NJË TENXHERE

MAKARONA DJEGËSE ME DJATHË NË NJË TENXHERE

MAKARONA DJEGËSE ME DJATHË NË NJË TENXHERE
Për 6 persona
Koha e përgatitjes: 15 min Koha e gatimit: 30 min Koha totale: 45 minuta
Përbërësit:
• 1 lugë gjelle vaj ulliri
• 1 qepë e vogël, e copëtuar
• 1 spec jalapeno, i copëtuar
• 2 kanaçe (15-ounc) HORMEL® Chili
• 8 ounc makarona campanelle, të pagatuara
• 1 kanaçe (15-ounc) me domate të prera, të pakulluara
• 2 filxhan lëng perimesh
• 1 filxhan djath cheddar i grirë
Udhëzimet:
1. Në një tenxhere të madhe qeramike,nxehni vajin.
2. Hidhni qepët dhe jalapnot dhe gatojini deri sa qepa të bëhet e tej duskhme.
3. Hidhni chili-n duke e trazuar.
4. Lëreni përzieren të vloi dhe uleni nxehtësinë. Ziejini deri sa makaronat të zbuten.
5. Hidhni dhe trazoni djathin.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu