AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

PERIME DHE MISH DERRI TERIYAKI TË SKUQURA

PERIME DHE MISH DERRI TERIYAKI TË SKUQURA

PERIME DHE MISH DERRI TERIYAKI TË SKUQURA
Për 4-6 persona
• 1 paketë (18.4 ounc) fileto derri për teriyaki HORMEL® ALËAYS TENDER® të prera në copëza 1-inç
• 2 lugë gjelle vaja perimesh
• 4 karrota të mëdha, të qëruara, të prera në mes dhe diagonalisht, ne pjesë 1⁄4 inç
• 2 filxhan me sythë brokuli
• 1 qepë e mesme e verdhë, e prerë hollë
• 1 spec i kuq i mesëm, i prerë në shiritë 1-inç
• 2 filxhan bishtaja bizelesh
• 1 kanaçe (14 ounc) me misër të njomë, të larë, të kulluar të prerë në mes
• 1⁄2 filxhanë salcë teriyaki
• Oriz i bardhë
Udhëzimet:
Ngrohni një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare të lartë. Shtoni 1 lugë vaj në tigan. Shtoni mishin e derrit dhe skuqeni për 5-7 minuta, derisa derri të arrijë 160 ° F. Hiqeni mishin e derrit nga tigani dhe lëreni mënjanë për ta mbajtur të ngrohtë. Në të njëjtin tigan, në vajin e mbetur, shtoni karota, brokoli dhe qepë. I trazojmë për 2 minuta. Shtoni shirita bizele dhe piper. Skuqeni për 2 minuta shtesë. Kthejeni mishin e derrit në tigan dhe shtoni salcën. Ngroheni derisa të ngrohet. Shërbejeni mbi oriz. Shërben 4-6.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu