AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

Einstein: Jeta dhe universi i tij – Walter Isaacson

$ 19.47

In stock

SKU: 670 Category:

Si funksiononte mendja e tij? Çfarë e bënte atë një gjeni? Biografia e Isaacson-it na tregon se si imagjinata e tij shkencore i buronte prej natyrës rebele të personalitetit. Historia e mahnitshme e jetës së tij, është një dëshmi e lidhjes midis kreativitetit dhe lirisë.

“Walter Isaacson ka paraqitur Ajnshtajnin e vërtetë. Me një stil të rrjedhshëm dhe një vëmendje të mprehtë ndaj detajeve dhe saktësisë shkencore, Isaacson na çon në një udhëtim ngjitës përmes jetës, mendjes dhe shkencës së burrit që na ndryshoi këndvështrimin mbi universin”.

—Brian Greene, pedagog i fizikës në Columbia University, dhe autor i librit The Fabric of the Cosmos

Be the first to review “Einstein: Jeta dhe universi i tij – Walter Isaacson”

Your email address will not be published.

Reviews

There are no reviews yet.

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu