AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

PROSHUTË E LYER ME QERSHI DHE SHEQER KAF

PROSHUTË E LYER ME QERSHI DHE SHEQER KAF

PROSHUTË E LYER ME QERSHI DHE SHEQER KAF
Per 10-12 persona
Përbërësit:
• 1 1⁄2 filxhanw komposto qershie
• 1⁄4 filxhan sheqer kaf
• 2 lugë uthull balsamike
• 2 lugë mustardë
• 2 lugë çaji gjethe trumze të freskëta të prera
• 1 (8 pound) Proshutë HORMEL® CURE 81®
Udhëzimet:
Në një tigan të vogël, ngrohni kompostonë dhe 4 përbërësit e tjerë. Lëreni përzierjen të ziejë. Ulni nxehtësinë dhe ziejini 3 deri në 5 minuta ose derisa të trashet pak.
Gatuani proshutën sipas udhëzimeve të paketës, duke e njomur me përzierjen e konservuar çdo 30 minuta.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu