AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

PROSHUTË ME GLAZURË SOJE DHE ANANASI

PROSHUTË ME GLAZURË SOJE DHE ANANASI

PROSHUTË ME GLAZURË SOJE DHE ANANASI
Përbërësit:
• 1⁄2 filxhan ananas i shtypur në shurup Dole®
• 1⁄4 paket sheqer kafe i errët
• filxhan salcë soje e lehtë
• 1 lugë mustardë Dijon
• 1 Proshutë dru qershie HORMEL® CURE 81®
Udhëzimet:
Në një tenxhere të vogël, ngrohni ananasin dhe përbërësit e mbetur për 3 minuta.
Gatuani proshutën sipas udhëzimeve të paketës, duke e njomur çdo 30 minuta me përzierjen e ananasit.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu