AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

Receta ideale smoothie per detox

Smoothie detox është perfekt për të pastruar sistemin.

Ananasi është fantastik për heqjen e parazitëve, farat chia ofrojnë omega 3, perimet janë jetë, bananet janë super të pasura me kalium dhe ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut, uji është i mirë për të nxjerrë toksinat dhe qumështi i bajames është i pasur në proteina, lipide dhe fibra. Gjithashtu mund të përdorni ujë kokosi! Ideale për ato elektrolite shumë të nevojshme sidomos pas një stërvitje.

Përbërësit për 4 smoothie:

2 banane

3 lugë gjelle fara chia

1 filxhan ananas i prerë

½ filxhan qumësht bajame

½ filxhan ujë

Përgatitja:

Vendosi të gjithë përbërësit në blenderin Shake & Take. Shtoji akull sipas dëshirës.

Shake & Take është blender që bën smoothie, me shishe që mund t’a marrësh me vete e cila është e ndashme dhe mund të pihet direkt nga aty. Motori i blenderit me fuqi të lartë i kthen frutat, perimet dhe akullin në smoothien tuaj të preferuar, protein shake dhe kafen e përzier me akull.

Përziej dhe pije nga e njëjta shishe. Thjesht përzieni dhe shkoni! Me pipza tw përshtatshme për, blender i fuqishëm i bën smoothiet lehtë, përshtatet në mbajtëset e kupave të makinave dhe pastrohet lehtë. Një zgjidhje e shpejtë e mëngjesit për familjet në lëvizje! Shtoni fruta për të krijuar një snack argëtues të shëndetshëm! Përzieni një pije të ndryshme për secilin nga miqtë tuaj! Madhësia perfekte për një vakt të lehtë në punë. Shtoni një lugë të proteinës tuaj të preferuar dhe drejtohuni për palestër. Në shtëpi ose në rrugë, thjesht përzieni dhe shkoni!

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu