AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

SALLATË ME PROSHUTË DHE LAKËR

SALLATË ME PROSHUTË DHE LAKËR

SALLATË ME PROSHUTË DHE LAKËR
Për 8 persona
Koha e përgatitjes 20 min Koha e plotë 20 min
Përbërësit:
• 3⁄4 filxhan majonezë
• 2 lugë lëng limoni jeshil
• 1 lugë çaji mjaltë
• 1⁄2 lugë çaji kripë
• 1⁄4 lugë çaji piper
• 2 gota proshutë klasike pa kockë HORMEL® CURE 81® të prera në kubë
• 1 lakër me kokë të vogël, të copëtuar
• 1⁄2 kastravec i prerë në gjysmë dhe prerë në feta
• 1⁄2 filxhan selino të prerë në feta
• 1⁄2 filxhan piper i kuq i copëtuar
• 1/3 filxhan qepë të njoma të copëtuara
Udhëzimet:
1. Në një tas të vogël, përzieni majonezën, lëngun e limonit, mjaltin, kripën dhe piperin.
2. Në një tas të madh, vendosni proshutën, lakrën, kastravecin, selinon, piperin e kuq dhe qepët e njoma. Derdhni përzierjen e majonezës mbi përzierjen e proshutës; trazojeni për t’u lyer mirë.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu