AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

SANDUIÇ KUBAN I PJEKUR NË SKARË

SANDUIÇ KUBAN I PJEKUR NË SKARË

SANDUIÇ KUBAN I PJEKUR NË SKARË
Përbërësit:
• 1 (8-ounce) bukë kubane
• 1⁄4 filxhan mustardë
• 6 deri në 8 turshi
• 11⁄2 gota mish derri të grirë me dorë
• 6 feta proshutë e tymosur me sheqer kaf në dru arre NATURAL CHOICE®
• 8 feta djathë zviceran
• 2 lugë gjalpë, i butë Udhëzimet:
Ngrohni skarën me qymyr ose gaz në 350 ° F deri në 400 ° F 30 minuta para se të bëni sanduiçin. Mbështilleni dyherë një tullë me alumin dhe vendoseni në skarë që të nxehet.
Prisni skajet e bukës. Pritini bukën përgjysmë horizontalisht. Përhapeni mustardën në anën e prerë të fundit të bukës. Mbuloni mustardën me një shtresë turshi. Sipër i vëmë mish derri, feta proshute dhe djathë. E mbulojmë me bukë. Lyejeni jashtë bukës me gjalpë. Vendoseni në skarë. Vendoseni tullën e nxehur të mbuluar me alumin sipër sanduiçit për ta mbajtur poshtë. Gatuani 3 deri në 4 minuta. Kthejeni sanduiçin, mbulojeni me tulla dhe gatuajeni 2 deri në 3 minuta më gjatë ose derisa djathi të jetë shkrirë. Hiqeni sanduiçin nga skara dhe lëreni të pushojë 1 deri në 2 minuta. Pritini sanduiç në kënd për të shërbyer. Shërbejeni me patate të skuqura. Shërben 2.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu