AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

SANDWICH SKARE ME HUDHËR DHE ERËZA

SANDWICH SKARE ME HUDHËR DHE ERËZA

SANDWICH SKARE ME HUDHËR DHE ERËZA
Përbërësit:
• 6 lugë gjalpë, ndarë
• 2 feta bukë thekre
• 8 lugë gjalpë kungulli
• 2 feta djathë të tymosur Provolone
• 1⁄4 filxhan qepë të kuqe të prerë hollë, nëse dëshironi
• 1⁄2 filxhanë rukola të njomë
• 2 feta proshutë gjeldeti e tymosur në dru molle me hudhra dhe erëza NATURAL CHOICE®
Udhëzimet:
Ngrohni skarën në 300 ° F. Lyeni njërën anë të secilës fetë bukë me gjalpë. Kthejeni fetat e bukës. Lyeni gjalpë kungulli çdo fetë buke. Shtroni 1 fetë djathë, qepë, rukola, gjeldeti dhe 1 fetë djathë në një fetë bukë. Vendoseni fetë e mbetur të bukës mbi djathë, me anën e gjalpit të kungullit nga poshtë.
Në tiganin e rëndë mbi nxehtësinë mesatare, shkrini 3 lugë gjalpë. Vendosni sanduiçin në tigan. Mbuloni dhe gatuajeni 70 sekonda. Zbulojeni, ktheni sanduiçin, mbulojeni dhe gatuani 70 sekonda të tjera ose derisa buka të bëhet ngjyrë kafe e artë dhe djathi të shkrihet. Shërben 1.

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu