AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

Si te pastrosh mikrovalen me uthull te bardhe!

Ne fakt ka shume menyra se si te pastroni mikrovalen, por uthulla eshte nje menyre me e lehte dhe me e lire. Arsyeja pse uthulla pastron eshte per shkak te aciditetit te shumte te saj. Per ju qe nuk e dini uthulla e bardhe ka nje pH rreth 2.4, duhet te hollohet me uje. Acidi i uthulles e lejon ate qe te pastroje me lehtesi te gjithe papastertite sidomos brenda mikrovales, aq me teper kur kombinohet me avull, e cila e ndihmon ne zbutjen e papastertive.

Gati Te Fillojme Pastrimin:


Cfare Ju Duhet:

Tas Ose Filxhan,

Uthull,

Nje Sfungjer

Nje Lecke Te Paster.

Hapi 1: Matni ujin dhe uthullen. Matni rreth 2 gota uje dhe 2 luge uthull ne nje filxhan ose tas.
Hapi 2: Ndizeni mikrovalen dhe lereni per 5 minuta. Vendoseni tasin ne mikrovale me fuqi maksimale qe uthulla te vloje.
Hapi 3: Lereni per 2-3 minuta. Mos e hapni deren direkt, sepse avulli qe eshte brenda do te ndihmoje ne heqjen e ushqimit.
Hapi 4: Me kujdes hiqni tasin ose filxhanin nese mikrovala juaj ka pjate xhami poshte me kujdes hiqeni edhe ate.
Hapi 5: Perdorni nje sfungjer qe te pastroni mikrovalen tuaj. Pastrojeni duke filluar nga lart dhe mos harroni te pastroni deren.
Hapi 6: Fshini edhe pjaten e xhamit me sfungjer dhe futeni perseri brenda.
Hapi 7: Perdorni nje lecke qe ti jepni nje dore te fundit mikrovales. Pastrojeni te gjithe nga brenda dhe ja mbaruat.


Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu