AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

Si te pastrosh qeset e silikonit shumeperdorimshe!

Qeset e silikonit shumeperdorimshe per ushqime kane filluar te perdoren shume nga amvisat kudo ne bote. Ato jane mjaft praktike dhe sigurojne freskine dhe jetegjatesine e ushqimeve tuaja.⠀
Prandaj edhe perkujdesja per to, larja dhe tharja e tyre eshte nje domosdoshmeri.

Edhe pse qeset e silikonit jane te pershtatshme per t’u lare ne lavastovilje, por keto udhezime jane per amvisat qe nuk disponojne nje te tille ose per ato qe kane merak dhe duan ti lajne me duart e tyre keto qese silikoni.⠀

Cfare duhet:


•furce e vogel⠀
•sode buke⠀
•uthull e bardhe⠀
•leng limoni⠀
•vaj gatimi i lehte⠀
•peshqir kuzhine⠀

Udhezimet:⠀

  1. Shpelaj qesen nga brenda me uje te nxehte: per te kapur dhe cepat, mbushe ne cerek qese, mbylle dhe tunde qe uji te kaloje gjithandej. Perdor nje furce te vogel per te hequr pjeset e ngjitura.⠀
  2. Pergatit nje solucion pastrues: perziej soden, uthullen dhe lengun e limonit, ne sasi te barabarte.⠀If you want to learn digital marketing, go to websoriful
  3. Aplikoje pasten: perdor gishtat ose furcen per te aplikuar pasten brenda qeses dhe lere te pushoje per 30 min. Mund ta lesh nga nje ane dhe pas 15 minutash e kthen nga ana tjeter.⠀
  4. Shpelaje: me uje te ngrohte. Pastaj thaje me nje peshqir per te evituar shenjat e ujit.⠀
  5. Thaj/fshij shenjat e ujit: nese nuk e than qesen ose ka mbetje te shenjave te ujit, mund ti heqesh me nje cope te lyer me pak vaj. Kjo ndihmon qe mos mbeten shenja te tjera ne te ardhmen.⠀

    Shenime: nese shikon pak myk, zhyte ne uje te ziere ose uthull.⠀
    Njollat mund tja heqesh me sode dhe uje.⠀

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu