AlbanianEnglish
AlbanianEnglish

Si te pastrosh rubinetin me uthull te bardhe!

Me siguri per rubinetin e kuzhines eshte e fundit gje qe te shkon ne mendje te pastrosh! 😅⠀
Por ja qe eshte pikerisht i pari qe duhet te kujdesesh, sepse nga aty rrjedh uji me te cilin ti lan enet, ushqimet dhe duart. Dhe per shume njerez eshte edhe burim i ujit te pijshem.⠀
Nese nuk e pastron rubinetin, mund te mblidhet kalcium nga uji i forte.⠀

Prandaj ne rekomandojme te pastroni rubinetin e kuzhines tuaj te pakten 1 here ne muaj me uthull.⠀
Eshte aq e thjeshte sa ne foton qe kemi postuar.⠀
Merr nje qese plastike, mbushe me uthull te distiluar, lidhe qesen te koka e rubinetit dhe lere te zhytur per 20-30 minuta.⠀
Pasi ta heqesh, pastroje rubinetin me nje furce enesh dhe uje per te hequr papastertite e mbetura. ⠀

Related Posts

Karrige Portative per Kamping

Ju prezantojmë karrigen tonë të lëvizshme dhe të përshtatshme për kamping, shoqëruesin perfekt për aventurat tuaja në natyrë. Mos të jetë se jeni në kamping,

Read More
mbrojtese kondicioneri

Mbrojtese Kondicioneri

Ju prezantojmë Mbrojetesen e Kondicionerit të Ajrit, zgjidhjen perfekte për të përmirësuar përvojën tuaj të ftohtisjes. Ky aksesor inovativ është i projektuar për të rindërtuar

Read More

Main Menu